Тайцзицюань стиль У
Я звернувся до традиції ТайцзиЦюань напіввипадково і в першу чергу через проблеми зі здоров’ям. Але після першого знайомства, ця традиція китайського КунгФу виявилась набагато глибшою і цікавішою, ніж я міг собі уявити. Раніше я думав, що це просто рухи, які треба завчити і надалі ці рухи, які запам”ятає тіло – допоможуть тобі у рукопашному бою.
Що мені сподобалось:
- Тайцзи включає в себе цигун – китайську дихально-фізкультурну гімнастику.
- Тайцзицюань – це внутрішній стиль, що передбачає роботу над собою перш за все внутрішню.
Я почав саме з цигуну і поки мій колега опановував форму (таулу), я ще тільки робив цигунські вправи близнько 3х місяців. Найважче, власне те, що є найбільш складним упродовж усіх тренувань – це стовп. Стовп передбачає стояння у стійці впродовж тривалого періоду часу. З точки зору китайських практиків – стовп відновлює циркуляцію енергії Ци в тілі людини. Перші рази здавалось що 15 хвилин – це справжня перемога, але з кожним разом цього виявлялось замало 🙂 . Як виявилось 30 хв – це цілком реальний період для стовпа і що я зрозумів, що кількість часу у стовпі – це питання не сили, а волі. Бо насправді кожну хвилину, навіть після довгого часу, ти борешся з собою і кажеш собі я можу ще – це насправді круто, звільняє мозок від зайвих проблем.
Ще дозвольте мені зробити маленьку пораду тим, хто хотів би познайомитись з ТайцзиЦюань поближче тільки тому, що я помічав багатьох фріків як на вулиці, так і в YouTube, що насправді відштовхувало мене:
- Це не є швидке рішення, ви не станете робити форму на наступному занятті і не станете майстром кунгфу через півроку.
- Шукайте майстра який передає традицію певної школи, дуже бажано щоб в нього був вчитель-спадкоємець з Китаю.
На фото мій вчитель Андрій Жила