интернет магазин с нуля
Без категорії

Онлайн-платформи для Інтернет-магазинів. Огляд SaaS-рішень

Онлайн-платформи для Інтернет-магазинів. Огляд SaaS-рішень

Хоча випробувана модель розробки інтернет магазину ще утримує впевнені позиції, останнім часом все більше популярності починають набирати SaaS – платформи (Software-As-a-Service). Принцип роботи SaaS полягає в тому, що клієнт мінімально турбується як розробкою, так і технічним супроводом продукту. До того ж багато тарифів по ціні можуть обійтися власнику бізнесу за ціною затрат на хостинг. Пропоную детальніше розібратися в перевагах і недоліках такого рішення. Усі описані можливості представлені у вигляді таблиці в кінці статті.

Велику популярність SaaS приносять очевидні проблеми співпраці і порозуміння з розробниками, велика кількість компаній набравшись досвіду прагнуть уникнути чергового ризику втратити гроші і час, і обирають нове більш надійне рішення, яке до того ж дозволяє зосередитися власне на бізнесі.

Ми розглянемо найбільш великі проекти, хоча їх значно більше, рекомендую зупиняти свій вибір саме на них. Основна причина – більш дрібні знаходяться на стадії стартапу і рідко проживають більше 1-2 років. Що значить при успішному запуску вашого магазину, вам через якийсь час доведеться починати з нуля.

В наш огляд потрапили Gollos / InSales / Shopium / Prom.ua. Часто включити в рейтинг пропонують arbooz – на нашу думку стратегія розвитку продукту зробила його абсолютно своєрідним сервісом, для магазина – у нього занадто багато недоліків, але цілком можливо є переваги для якоїсь іншої форми продажів. Перерахую деякі недоліки: немає можливості додавання домену, немає налаштування дизайну і вибору оформлення, обмеження по роботі з оплатою, та й в цілому більше схожий на портал, немає можливості експорту прайсу, немає параметрів, модифікацій, фільтрів для товарів, не можна налаштувати товари-аналоги, адресу сторінки, робити знижки і т.д.

Загальні переваги SaaS систем

Більшість ресурсів надають можливість негайної реєстрації та відкриття інтернет-магазину. В усіх випадках передбачена зміна тарифного плану, що дозволяє почати з найменших затрат і підібрати тариф по мірі його затребуваності. Звернути увагу варто і на тестовий період, який у кожного ресурсу – свій. Практично всі платформи дозволяють працювати як з власним піддоменом, так і з зовнішнім доменом.

Після реєстрації сервіс запропонує вам покрокову інструкцію подальших дій, які зводяться до:

 • додавання товарів;
 • вибору дизайну;
 • текстового наповнення магазину;
 • налаштування способів доставки і методів оплати товару;
 • тестового замовлення;
 • і нарешті запуску магазину!

Практично всі платформи підтримують імпорт товару з XLS / XML файлів. Деякі ресурси не дозволяють створювати параметри для товарів або модифікації товару – на це варто звернути увагу тим, хто збирається продавати взуття чи одяг – оскільки дані товари обов’язково повинні мати модифікації розміру. Також система повинна мати можливість створення фільтрів, які стали обов’язковим атрибутом сучасного магазину.

Зверніть увагу на наповнення супутніми товарами та товарами-аналогами, ці можливості можуть істотно підвищити чек.

Окремо варто розглянути оптімізацію сторінок інтернет-магазину для пошукових запитів. Тут бажано сформулювати важливі для вас критерії і розглянути їх перед вибором платформи, оскільки частина сервісів вирішує проблему SEO самостійно, частина дозволяє редагування деяких параметрів, до того ж платформи конкурують між собою і розвиваються, що несе користь кінцевому користувачеві.

Вибір і налаштування тематичного шаблону (дизайн)

Практично усі платформи пропонують велику кількість тем оформлення. Тільки Shopium пропонує для вибору всього два безкоштовних дизайну, але варто відзначити, що вони досить гнучкі в налаштуванні і унікалізіруют магазин в достатній мірі. Всі сервіси надають можливість створення унікального дизайну і можливість редагування стилю, таким чином ви можете без праці найняти веб-дизайнера і вирішити проблему привабливості сторінок.

Кожен сервіс дозволяє додавання власного логотипу, тексту і зображень, контактних даних і т.д. Також ви можете встановити основну валюту.

Методи доставки та оплати

InSales надає можливість кожному методу оплати виставляти націнку в процентах, налаштовувати різні форми оплати окремо. Налаштування настільки легкі, що можуть бути здійснені непрофесіоналом, пропонується просто заповнити відповідні поля. Також є можливість підключити кілька платіжних систем. Платформа InSales пропонує найбільшу кількість платіжних систем. В налаштуваннях способів доставки можна призначити вартість від ваги товару або суми замовлення. Є можливість прив’язки методу доставки до нас.пункт.

Платформа Shopium надає настройки за методами оплати з підключенням електронних платіжних систем і систем оплат (WebMoney, Liqpay і Інтеркасса).

Ресурс Gollos, поки не пов’язує оплату з доставкою, будемо сподіватися незабаром – цей прорахунок вирішиться.

клієнтська база

В платформу Gollos тільки зареєстровані користувачі можуть потрапити в список клієнтів, через це покупці не пройшли реєстрацію губляться. Prom.ua дозволяє працювати з клієнтською базою через експорт усіх замовлень в XML-файл, далі вам доведеться самостійно обробляти таблицю. Shopium і InSales надають можливість експорту списку клієнтів в таблицю Excel. Платформи InSales і Gollos дозволяють формування клієнтських груп, з подальшою установкою знижок.

InSales дозволяє задавати знижки до суми замовлення, а також накопичувальну систему знижок і впроваджувати купони. Також з купонами може працювати Gollos, як і Prom.ua, в ньому можна додавати знижки до певних товарів, задавати час дії знижки.

Особливо складним питанням залишається міграція магазина на інші сервіси або CMS. Зрозуміло, що жодна платформа не бажає включати це ні в можливості, ні в переваги. Але власник магазину повинен розуміти, що чим довше працює магазин, тим більша кількість цінної маркетингової та клієнтської інформації в ньому накопичується. Найбільш важливі база товарів і клієнтів. В тій чи іншій мірі всі платформи дозволяють експорт товарів і клієнтів. Кращим рішенням буде спілкування з службою підтримки об зручному форматі файлів експорту.

особливості платформ

Система Gollos дозволяє призначати кілька адміністраторів з різними правами, товарами або розділами магазину, наприклад якщо у Вас декілька менеджерів із спеціалізаціями, контент-менеджери і т.д. Покупці можуть логінитися з соціальних облікових записів facebook. Платформа Shopium надає вхід через Google, Yandex або ВКонтакте.

Найбільше можливостей надає InSales:

 • вбудована аналітика ефективності каналів продажів
 • збір статистики та звіти
 • можливість використовувати InSales API
 • впровадження служби розсилок Mailchimp
 • синхронізація з 1С,
 • SMS розсилки,
 • сервіс онлайн-консультанта.

Ціна послуг

Система Prom.ua пропонує оплату річного абонемента, що прямо скажемо при самих обмежених можливостях платформи не найзручніше рішення, у зв’язку з чим більшість магазинів через рік переходять на інші технічні рішення. Інші системи більш лояльні і пропонують місячну оплату тарифних планів, в залежності від функціоналу та кількості товару.

InSales Gollos Shopium Prom.ua
Общие факторы
возможность своего домена + + + +
готовые шаблоны дизайна + + + +
индивидуальные настройки дизайна + + + +
Возможности торговли
остатки на складе + +
выставление счета / квитанция + +
настройка методов оплаты + + + +
поддержка платежных систем Webmoney, Paypal, Portmone, Liqpay и др. Webmoney, Paypal, Liqpay и др. WebMoney, Liqpay и Интеркасса
связь методов оплаты с доставкой + +
настройка методов доставки + + + +
кол-во статусов заказа 6 редактируется 6 4
оформление заказа (кол-во шагов) 3 1 4 1
экспорт клиентов + + +
скидки для групп пользователей + +
накопительные скидки +
скидки от суммы заказа +
скидки на товар + +
скидки по купонам + +
Товары
импорт товаров + + + +
модификации товаров + + +
параметры для товаров + + +
аналогичные товары +
сопутствующие товары + + + +
настраиваемые фильтры + + +
много фотографий к товару + + + +
экспорт товаров для прайс-агрегаторов + + + +
редактирование адреса страницы + +
редактирование мета-тегов + + +

По нашему мнению SaaS-решения предлагают достаточно удобный способ построить интернет магазин от начального типа, до вполне функционального минуя работу с подрядчиками и все проблемы с этим связанные.

Нещодавно з’явилась зовсім нова, але перспективна система http://recommerce.com.ua/

Facebook Comments
admin (Author)