криза
Без категорії

Що робити в кризу?

Ні для кого не таємниця, що в більшості сфер зараз намітився спад, економіка валиться і найближчим часом підходить не найлегший період – але ми повинні його витримати. Однозначно цей час не триватиме вічно – давайте подумаємо над тим як його пережити і вийти переможцем.

Для початку спробуємо зрозуміти проблему перед якою ми зараз стоїмо:

  • орієнтованість на совок (як це не сумно наш ринок практично повністю був орієнтований на совок, тепер ми свідки та учасники ломки і переорієнтації вектора економіки, навіть у такій незалежній сфері як ІТ дуже великий відсоток фахівців орієнтований на російський ринок, який найближчим часом просто перестане існувати);
  • безробіття (як наслідок попередньої проблеми стане спад в бізнесі, скорочення та банкрутства);
  • пониження купівельної спроможності та рівня життя;
  • проблема з курсом валют (девальвація гривні – боляче б’є по всім, навіть якщо ви отримуєте зарплату в доларах, ви цілком маєте шанс відчути проблему на власному досвіді, з проблемами економіки практично завжди з’являються проблеми зростання кримінальної ситуації в країні і ваші долари можуть стати додатковим ризиком).

Що робити?

Криза це кращий спосіб змусити нас стати сильнішими. Якщо ми готові змінюватися – все в наших руках. Алгоритм дій для фахівців і спеціалістів дотичних ІТ та дизайну пропонується наступний:

1) Вчимо, згадуємо, реінкарніруемо англійську мову – до наших послуг курси, репетитори і безліч Інтернет ресурсів.

2) Якщо Ви не боїтеся слова “фріланс” – то пора брати ситуацію в свої руки і переходити на західні ринки, безліч українців вже успішно працюють із західними замовниками.

3) Щоб підвищити шанси – готуємо якісне портфоліо на спец сервісах – наприклад Behance, обов’язковий профіль на LinkedIn

Кілька лінків

https://www.elance.com/?rid=54WGB

https://odesk.com/

Facebook Comments
admin (Author)